Czarny Piątek z Media Expert

[REKLAMA]

Zbliżają się święta, a to okres wzmożonych wydatków. Również na prezenty, ale nie tylko. Jako że wiele psuje się w najmniej oczekiwanym momencie, na pewno nie zabraknie tych, którzy w listopadzie czy grudniu będą musieli postawić na nową lodówkę, telewizor czy piekarnik. Skoro tak, warto rozglądać się za promocjami, których o tej porze roku nie brakuje. Jedną z nich przygotował Media Expert, a wiąże się ona z coraz popularniejszym również w Polsce Czarnym Piątkiem.

Czym jest Black Friday?

Black Friday w Polsce nie jest oczywiście tak popularny, jak ma to miejsce w Stanach Zjednoczonych, ale i na terenie naszego kraju nie brak ciekawych promocji, czego przykładem jest Black Week od Media Expert.

W pierwszej kolejności należy jednak wyjaśnić samą istotę Czarnego Piątku. Otóż to pierwszy piątek wypadający po Święcie Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, które zostało ustanowione przez prezydenta Abrahama Lincolna. W tym roku Święto Dziękczynienia przypada na 28 listopada, a więc już dzień później sklepy na całym świecie zaczynają oferować wszelkiego rodzaju produkty w mocno zaniżonych cenach. Są jednak takie, które poszły o krok dalej i nie tyle postawiły na Black Friday 2019 i jednodniowe promocje, ile na przykład Black Week lub dłuższe okresy. Dlatego zdarza się, że już dziś, mimo iż do 29 listopada zostało jeszcze kilka dni, można nabywać artykuły w promocyjnych cenach.

Niebezpieczny Black Friday

W Polsce historia Czarnego Piątku nie jest szczególnie długa. Dzień promocji nad Wisłą pojawił się kilka lat temu, ale został przyjęty z wielkim zadowoleniem. Każdy woli bowiem kupić potrzebny mu produkt w promocji. Warto jednak pamiętać, że są nieuczciwi sprzedawcy, którzy w niższej cenie oferują produkty słabszej jakości czy zwroty od klientów. Poza tym nie brakuje tych, którzy kilka dni wcześniej celowo zawyżają ceny, aby na Black Friday je obniżyć.

Jednak Black Friday to również inne zagrożenia, na przykład związane z tym, że ludzie spieszący się do promocyjnych towarów zadeptują siebie nawzajem, co w Stanach Zjednoczonych miało miejsce już wielokrotnie. W Polsce na razie takich tragicznych wydarzeń nie odnotowano, ale bezpieczniej korzystać z promocji sklepów online.

Co kupimy w promocji Black Week w Media Expert?

Jednym z nich jest Media Expert, który już teraz przygotował promocyjną ofertę znaną pod nazwą Black Week. W jednym miejscu największa sieć sklepów, która oferuje produkty RTV i AGD, zebrała bardzo różne towary. Pośród dostępnych w promocji kategorii są między innymi: telewizory, laptopy, smartfony, tablety, duże AGD, małe AGD i wiele innych.

W promocji nabyć można więc niezbędne do domu artykuły typu piekarnik czy lodówka, ale też prezenty świąteczne. Przecenione są na przykład konsole do gier, smartfony, nawigacje GPS i wiele innych produktów, które mogą posłużyć za trafiony prezent na święta dla dzieci, ale i osób dorosłych. Nie ma więc sensu przepłacać, ale warto skorzystać z promocji i na ich zakupie sporo oszczędzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *