Czy wypada kupić pościel bawełnianą w prezencie?

[REKLAMA]

Szukając ciekawego prezentu, możemy też mieć na uwadze podarunki, które są po prostu praktyczne. Najczęściej kupujemy przedmioty do kuchni, w których można przechowywać żywność, młynek do kawy czy zestaw ozdobnych kubków. Jednak często celujemy też w prezenty idealne do sypialni. Między innymi takim podarunkiem może być pościel bawełniana. Dużo osób się jednak zastanawia, czy można dać taki prezent albo z jakiej okazji będzie odpowiedni. Choć obecnie nie przestrzega się tak ściśle zasad savoir-vivre, to nadal warto zapoznać się z kilkoma regułami dotyczącymi wręczania prezentów.

Kiedy wypada kupić pościel w prezencie?

Najczęściej szukając dobrego prezentu, bierzemy pod uwagę rzeczy, które dana osoba lubi. Może po prostu ktoś z naszych bliskich urządza nowe mieszkanie i chcemy sprawić mu prezent, który się przyda? Także bardzo często pościel kupuje się w prezencie ślubnym. Jest to miły gest, ponieważ młoda para najczęściej po ślubie przeprowadza się na wspólne mieszkanie, a przecież też musi je wyposażyć.

Można więc powiedzieć, że najczęściej kupujemy pościel bawełnianą w prezencie, gdy ktoś zmienia miejsce zamieszkania albo robi remont. Wtedy jak najbardziej przyda się dodatkowy komplet pościeli. Jest to produkt, który wcześniej czy później i tak zostanie użyty. Nawet jeśli nie w głównej sypialni, to przyda się dla gości. Zatem wybierając się na parapetówkę, można pomyśleć nie tylko o butelce dobrego wina, ale i komplecie pościeli.

Podczas polskich wesel tradycyjnie wręczane są różne prezenty. Bardzo często państwo młodzi mają wręcz swoją listę rzeczy, które chcieliby otrzymać, ponieważ im się przydadzą na rozpoczęcie nowej drogi życia. Na tej liście może być właśnie pościel. A co, jeśli listy nie ma? Nie oznacza to, że ten prezent jest złym wyborem. Po prostu młoda para zostawiła gościom dowolność i każdy może kupić, co uważa za słuszne.

Czy z innych okazji też wypada dać pościel? Tutaj nasuwa się kwestia tego, czy dana osoba, która ma dostać prezent, by się z tego cieszyła. Są osoby, które po prostu lubią praktyczne prezenty, których mogą używać. Jednak są też ludzie, którzy wolą dostać kwiaty na urodziny. Choć nie jest zakazane przez zasady dobrych obyczajów, aby dawać pościel w prezencie z okazji urodziny czy na Boże Narodzenie, to jest to kwestia indywidualna czy w naszej ocenie, ktoś będzie z prezentu zadowolony.

Jak wybrać rozmiar?

Jeśli już wiemy, że okazja jest stosowna lub nawet sama osoba, która ma prezent dostać, wyraziła chęć posiadania nowego kompletu bawełnianej pościeli, trzeba jeszcze ją kupić. Choć na rynku jest ogromny wybór, można mieć kilka problemów. Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni rozmiar poszewek i prześcieradła.

Gdy znamy rozmiar łóżka, możemy kupić pościel w idealnym rozmiarze. A co, jeśli nie wiemy, jak wygląda samo łóżko? Gdy obdarowana osoba wie, co dostanie, można po prostu zapytać. Jednak, gdy prezent ma być niespodzianką, będzie nam trudniej poznać wymiary. Można jednak założyć, że dwuosobowe łóżko ma standardowe wymiary 160×200 cm i kupić taką pościel. Jest to oczywiście zgadywanie, ale taki wymiar łóżek, jak i pościeli sprzedawane są w Polsce najczęściej, a więc może uda nam się trafić z prezentem mimo wszystko.

Wzory i kolory

W zasadzie najmniejszą uwagę poświęcamy na wybranie wzoru czy koloru. Jeżeli już wiemy, jaki ma być rozmiar i znamy budżet, który mamy do dyspozycji, można zacząć szukać ładnej pościeli. Klasykiem jest białe prześcieradło i białe poszewki. Taka pościel uchodzi za wybór uniwersalny i sprawdzi się w każdej sypialni, niezależnie od tego, w jakim stylu jest ona zaaranżowana.

Oczywiście możemy też wiedzieć, jakie kolory czy wzory lubi dana osoba, albo nawet odwiedzaliśmy już wcześniej jej dom i możemy ocenić, jaki styl lubi. Wtedy dobrze jest się kierować swoją wiedzą. Wbrew pozorom jest to istotne, ponieważ łóżko jest największym meblem w sypialni, a przez to jest dobrze widoczne. Nie chcemy, aby pościel się odznaczała negatywnie, a raczej, żeby była ładnie dopasowana do całego pokoju.

Jakie przedział cenowy prezentu jest odpowiedni?

Tutaj można kierować się bardzo starą, ale wciąż aktualną zasadą. Im bliższa osoba, tym bardziej wartościowy prezent. A zatem, jeśli chcemy kupić komplet pościeli koleżance z pracy, ponieważ właśnie się przeprowadziła, dobrze jest wybrać komplet w średnim zakresie cenowym. Natomiast kiedy chcemy sprawić prezent mamie, możemy wybrać nieco droższy podarunek.

Pościel bawełniana nie jest jednak droga. Oczywiście cena może zależeć od producenta albo nawet od popularności danego wzoru. Jednakże z powodzeniem w cenie kilkudziesięciu złotych znajdziemy komplet wspaniałej pościeli, której jakość będzie bardzo dobra.

Wybierając pościel najlepiej skupić się na jej rozmiarze, aby pasowała na już posiadane kołdry i poduszki. Kolejna kwestia to gramatura materiału. W tym wypadku im wyższa tym grubszy jest materiał, a to świadczy o jego jakości. Dobrze jest też przeczytać skład tkaniny. Pościel bawełniana może być wykonana ze 100% bawełny lub też z bawełny i włókien syntetycznych. Oczywiście każda tkanina ma swoje właściwości i cechy, a więc nie zawsze domieszka oznacza, że pościel będzie gorszej jakości.

Kupując każdy prezent, warto postawić na przedmiot, który będzie starannie wykonany i będzie cechował się wysoką jakością. Nie musi być jednak najdroższy na półce. Wybierając prezenty, dobrze jest skupić się na tym, czy osobie, która ma je dostać, będą one sprawiały radość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *