Dlaczego szklane miski i talerzyki są odpowiednie dla psów i kotów

[REKLAMA]

Szklane miseczki dla psów i kotów to jedno z wielu akcesoriów, które pojawiają się w sklepach zoologicznych. Są to miski, które wykonane są z szkła i służą jako miejsce, gdzie zwierzęta domowe mogą jeść i pić wodę.

Szklane miski mogą być wybierane zarówno przez właścicieli psów, jak i kotów, choć należy pamiętać, że różne zwierzęta mogą wymagać różnych rodzajów miseczek.

Zalety i wady szklanych misek dla zwierząt

Ważnym powodów, dla którego właściciele psów i kotów decydują się na szklane miski dla swoich zwierząt, jest to, że takie naczynia są łatwe do utrzymania w czystości. Szklane miski można umyć w zmywarce lub szybko umyć ręcznie, co jest proste i szybkie. Ponadto, szklane miski są trwałe i odporne na uszkodzenia, co oznacza, że mogą służyć przez długi czas.

Niemałe znaczenie ma także dobry wygląd szklanej miski dla psa lub szklanego talerzyka dla kota. Takie solidne naczynia umieszczone na drewnianych podstawkach nie tylko nie szpecą wnętrza, ale wręcz nadają mu eleganckiego charakteru, mówią: w tym domu nie jada się byle jak, nawet nasze zwierzęta jadają z klasą.

Jest możliwość, że kot lub pies potrąci naczynie,  ale istnieją sposoby, aby zminimalizować ryzyko stłuczenia i uszkodzenia szklanej miseczki przez zwierzę. Właściciele psów mogą wybrać miski z antypoślizgową podstawą lub zamontować je w specjalnych podstawkach, aby zapobiec przewróceniu się.

Szklane talerze dla kotów są lepsze niż plastikowe i metalowe

Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo. Szklane talerze są wykonane z materiału, który jest bezpieczny dla zwierząt. W przeciwieństwie do plastikowych talerzyków, szkło nie wydziela substancji chemicznych, które mogą zaszkodzić zdrowiu kota. Metalowe talerze mogą natomiast rdzewieć, co również może stanowić zagrożenie dla zdrowia zwierzęcia.

Jeśli chodzi o higienę, to szklane talerze i miski są łatwiejsze do utrzymania w czystości niż plastikowe lub metalowe. Plastik zarysowuje się z czasem i ze zniszczonej powierzchni trudno usunąć resztki jedzenia, nawet w zmywarce. Plastikowych naczyń nie można też myć w wysokich temperaturach. Ze szkłem nie ma takich problemów. Szkło nie chłonie też zapachów ani barwników, co oznacza, że nie ma ryzyka przenoszenia zapachów z jednego posiłku na drugi. Szkło jest gładkie i nieporowate, co utrudnia bakteriom i innym zanieczyszczeniom osadzanie się na powierzchni miski lub talerza.

Szklane talerze są cięższe niż plastikowe lub metalowe, dzięki czemu mają mniejszą tendencję do przesuwania się podczas jedzenia. Miska z jedzeniem nie ucieka kotu lub psu podczas posiłku, więc zwierzę zjada spokojnie, niełapczywie, w większym komforcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *